Rozhodnutí, komu ale připadnou, nechají až na novém složení zastupitelstva po říjnových volbách. Prodat tak chce odstupující zastupitelstvo pozemky v areálu Knížecího pivovaru, kde se o ně perou dva zájemci. Jednak je to stávající majitel již fungující restaurace a na druhé straně pak společnost, která v současné době opravuje poslední zdevastovaný objekt v areálu. O tom, zda vyhlásit záměr prodeje, zastupitelé jednali už v červnu. Jenže oba podnikatelé chtěli stejné části, a tak rozhodnutí, zda vůbec prodávat, pak odložili s tím, že nechají vyhotovit geometrický plán. Následně vybrali jednu z variant a oba podnikající subjekty teď mají třicet dní na to, aby se přihlásily a nabídly cenu, která je nejnižší 800 nebo 150 korun za metr čtvereční. „Jsou proto vyhlášeny čtyři záměry prodeje obálkovou metodou,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer.

Prodávat se bude také v areálu bývalých kasáren. Tam mají o pozemky před svými budovami zájem dva podnikatelé, kteří chtějí v místě vybudovat parkoviště a chodník, jež by propojil ulice Rožmberská a Březanova. Navíc ale případné nové majitele čeká věcné břemeno ze strany města. Tyto části pozemků mají nejnižší možnou cenu 400 a 350 korun za metr čtvereční. Další z pozemků, který může po vypršení lhůty mít soukromého majitele, je část prostoru o výměře 990 m² u obytného domu na Lázních sv. Markéty.

Šanci koupit a zcelit pozemky dostal podnikatel u Kandlova Mlýna, který by rád na pozemcích vybudoval další ubytovací kapacity. Podle cenové mapy města by měl zaplatit 400 za metr čtvereční.

Prodávat se ale nebudou pozemky v chatové osadě Leptač. Již poněkolikáté zastupitelé možnost odmítli.