Dvouměsíční volno totiž každoročně zbaví malé i větší školáky obezřetnosti a vidina brzkého setkání se spolužáky, které neviděli dlouhé dva měsíce, může být počátkem tragédie.

U nejfrekventovanějšího přechodu, tedy u školy v parku, stojí hlídka po ránu celoročně. V pondělí navíc posílíme službu o další dva strážníky, a tak se nám doufám podaří první školní den uhlídat bez problémů,“ přiblížil některá z opatření, která vimperští strážníci pro školáky připravili, vrchní strážník Jaromír Šebánek

Pro nejmenší

„Hned 4. září máme pro ty nejmenší připravenou besedu s praktickou ukázkou, jak přecházet ulici přímo na přechodu pro chodce. Následovat budou besedy pro starší děti, která už bude o celkovém chování na ulici a podobných věcech,“ pokračoval vrchní strážník.

Přesto, že se městská policie bude snažit chování dětí i řidičů každé ráno usměrňovat, nejvíce v tomto ohledu musejí udělat rodiče. Nejen tím, že svým ratolestem budou neustále připomínat, že silnice není hřiště a platí tu určitá pravidla, ale i tím, jak se na ulici chovají sami.