„V součinnosti se zástupcem Společenství vlastníků a s pomocí auditorské firmy jsme získali důvodné podezření na spáchání trestného činu. Pracovník zodpovědný za vedení účetnictví domu ve vlastnictví Společenství vlastníků tak způsobil svým jednáním dle předběžného zjištění škodu vyšší než sto tisíc korun. Hned, jak jsem tuto informaci dostal od pracovníků provádějících kontrolu, začal jsem vše řešit. Informováno bylo vedení města Prachatice i valná hromada městské správy domů a bytů,“ informoval jednatel společnosti Jiří Vejvoda.

Podle jeho slov byl podezřelému pracovníku okamžitě zrušen pracovní poměr a po následné konzultaci s právníkem na něho bude podáno trestní oznámení.

„Zároveň bude proveden rozsáhlý externí audit veškerého účetníctví, které naše společnost vede. Dle zjistění, která máme nyní k dispozici, se závadné jednaní pracovníka týká jednoho domu a externí audit by měl, jak všichni doufáme, tato zjištění potvrdit. chi všechny ujistit, že učiníme veškeré možné kroky k odhalení a napravení všech nepravostí. Po analýze výstupů z externího auditu budou učiněna taková opatření, aby se podobná situace v naší společnosti už nemohla nikdy opakovat,“ ujistil jednatel.