Už dnes v 10 hodin bude otevřeno místní koupaliště. Provozovatel totiž splnil všechny podmínky, které měli hygienici, aby i v letošním roce mohlo koupaliště fungovat.
„Budeme ještě jednat o tom, jak dál s naším koupalištěm. Stojíme před rozhodnutím, co udělat. Zda kouplaiště zavřít, rekonstruovat jej, nebo zrekonstruovat jej z části a další část koupaliště zakrýt, aby mohlo být používáno i mimo letní měsíce. To ale budeme teprve řešit,“ uvedl včera místostarosta Bohumil Petřášek.
Aby mohlo být i v letošním roce koupaliště otevřené, musel provozovatel nainstalovat k čističce ještě dávkovací čerpadlo na chlornan sodný. A to i přes to, že je do koupaliště přiváděna voda z vodovodního řadu. „Já tu vodu doma normálně piji, ale podle hygieniků je pro koupaliště v té kvalitě, v jaké je přiváděna, nedostatečná,“ uvedla už v květnu k výhradám hygieniků starostka města Vimperk Stanislava Chumanová.
Podle jejích slov si koupaliště vloni poprvé samo na sebe vydělalo. Tyto peníze pak provozovatel mimo jiné použil i na koupi dávkovacího čerpadla.
„Vloni byla jedinečná sezona, kdy bylo otevřeno po celé léto a lidé chodili,“ potvrdila starostka.
Do doby, než bude dokončeno prachatické koupaliště, se jedná o jediné veřejné koupaliště na území bývalého okresu Prachatice. Různé nádrže, které jsou v letních měsících používány ke koupání, totiž statut koupaliště nemají.
Pokud by se město Vimperk chtělo pustit do zásadních úprav, muselo by investovat miliony.