Prodej se nekoná

Konstatoval, že pro město není situace příliš příznivá, neboť to chtělo prodat i další budovu, takzvaný renesanční dům, soukromému podnikateli. „Ten ale ve chvíli podání žaloby od potomků rodu Schwarzeberků od svého záměru ustoupil,“ potvrdil současný stav věcí Pašek s tím, že se nehodlá pouštět do časových odhadů, kdy padne konečné rozhodnutí prý nelze říci.

Město je vlastník

V současné době město spravuje veškerý veřejný majetek, který je předmětem žaloby Alžběty Petzoldové a bude tomu tak i nadále, vedení města je totiž přesvědčené, že Prachatice jsou vlastníkem v žalobě uvedených pozemků a budov. „Jde například i pozemek pod současným fotbalovým stadionem, kde dál hrají soutěžní utkání prachatického mužstva,“ upřesnil tajemník.

Objekt renesančního domu se ale od města rozhodně nedočká dalších investic a ani zastupitelé nebudou rozhodovat o jeho prodeji. „Nepředpokládám, že by se zastupitelé chtěli v současné době touto otázkou zabývat. Budovu pouze zajistíme proti případným vandalům. Na další posun věcí musíme počkat,“ uzařel Karel Pašek.