„S manželem každý jezdíme do práce jiným směrem. Proto máme dvě auta, obě jezdí na plyn. Snažíme se tak ušetřit. Denně vozím kluky do školy, já sama pak jedu za Prachatice do práce. Manžel dojíždí denně třicet sedm kilometrů. Dcera je ve škole ve Volyni, je na internátě, protože se nám to nesrovnatelně vyplatí,“ popisuje manželka.

Žena s oběma chlapci denně autem projede padesát korun, kdyby jezdili autobusem, je to o čtyři koruny denně více, nehledě na časovou úsporu. Manžel autem projede každý den 74 koruny, autobusem by zaplatil 104 koruny. Za internát dcery rodina platí měsíčně 800 korun. Při průměru 20 pracovních dní měsíčně tak internát vychází na 40 korun denně, pokud by dcera dojížděla do školy, musela by každý den od rodičů dostat devadesát dvě koruny na dopravu.

„To máme celkem za měsíc zhruba tři tisíce tři sta korun, které nás stojí doprava,“ počítá od oka manželka.

V případě, že by rodina jezdila každý den autobusem, a to dvacet dní v měsíci, byl by rozpočet chudší o pět tisíc korun, které by cestování stálo.

„Jsou to sice jen hrubé počty, ale když si vezmeme, že měsíčně ušetříme bezmála dva tisíce korun na dopravě, není o čem přemýšlet, jezdíme autem,“ dodává žena.