Tak bude vypadat sobotní mikulášská nadílka v ulicích Prachatic. „Dva strážníky, kteří budou v pohotovosti, jsme schopni povolat do ulic okamžitě v případě, že by se vyhrotila situace,“ řekl včera odpoledne ředitel prachatické městské policie Ivo Novotný. Ten ze zkušeností z minulých let nepředpokládá žádný velký rozruch v ulicích. „Snad jen jednou, co si pamatuji, byl ve městě problém,“ vzpomněl zhruba pět let zpátky. Navíc bude v pohotovosti obsluha kamerového systému, která se zaměří na monitorování jednotlivých ulic města.
Případné házení petard řeší hlídky městské policie jako přestupek. „Jen málokdy se podaří dopátrat toho, kdo dětem zábavní pyrotechniku prodal,“ dodal ředitel městské policie s tím, že v posledních letech ale takových přestupků hlídky městských strážníků řešily jen málo.

Zatím je klid

Většinou se petardy ozývají ve městě už několik dní dopředu. „Letos jsme ale zatím řešili jediný případ, tak doufám, že ani další dny nepřinesou takové případy,“ řekl Ivo Novotný.

Běžná služba

Vimperk – Na posilování hlídek se velitel městských strážníků ve Vimperku Pavel Dub nechystá.
„Hlídky budou ve službě v běžném režimu a rozhodně bude naší snahou zamezit veškerým problémům například se zábavní pyrotechnikou,“ dodal.