Nulovou míru nezaměstnanosti tak mají po prosinci obce Babice, Bohumilice, Němčice, Nicov a již tradičně pak Pěčnov. „Snažíme se, když je někdo z obce nezaměstnaný, pomoci mu. A to i tak, že třeba začne pracovat pro obec,“ vysvětlil systém, jak dosáhnout nulového čísla a ještě si jej dlouhodobě držet, starosta obce Josef Král. V Pěčnově je osmadvacet obyvatel, kteří mohou pracovat. Všichni jsou zaměstnaní.

Na druhé straně statistiky jsou pak obce, jejichž míra nezaměstnanosti je vysoká, ve většině případů pak několikanásobně oproti celookresní míře nezaměstnanosti. Ta byla pro úplnost v prosinci 3,9 procenta.

Na pomyslném prvním místě s nejvyšší mírou nezaměstnanosti je obec Želnava. Z šedesáti devíti obyvatel, kteří mohou pracovat, je jejich v evidenci úřadu práce dvanáct. Míra nezaměstnanosti v obci dosáhla 17,4 procenta, což je ještě více než v listopadu. Na druhém místě je obec Budkov. Míra nezaměstnanosti se zde z listopadových sedmi procent zvýšila na téměř dvanáct, když je pět lidí bez práce. Třetí místo pak nese na svém kontě Zábrdí, kde míra nezaměstnanosti stoupla ze 4,6 procenta na 9,1 procenta.

Oproti listopadu si polepšili Drslavičtí, kde míra nezaměstnanosti klesla z 11,8 procenta na 2,9 procenta. V listopadu zde byli tři nezaměstnaní, v prosinci jen jeden.

Z měst má nejvyšší míru nezaměstnanosti město Volary, kde byla míra nezaměstnanosti v prosinci 5,1 procenta při sto devatenácti lidech bez práce.