„Moc se mi to nezdá. Silnice sice je ve špatném stavu, obzvláště po vydatnějších deštích, ale že by tam byly takové díry, to pochybuji. Jedině, že by řidič vyjel mimo zpevněný úsek cesty. Dojedu se tam podívat a zjistím, co by se dalo udělat,“ sliboval minulý týden netolický starosta Oldřich Petrášek.
Po týdnu jsme starostovi zavolali, abychom zjistili, jestli radnice hodlá vyjít uživatelům osady a lidem, kteří odvádějí daně z nemovitostí, vstříc a ještě před oficiální opravou nechá alespoň provizorně nejhorší místa vyspravit. „Byl jsem se tam projet s vlastním autem. Silnice je sice špatná, ale projet se dá všude,“ obhajoval současný stav starosta Netolic Oldřich Petrášek, který tak reagoval na připomínky chatařů. Ti kritizují dlouhodobě špatný stav přístupové komunikace do rekreační oblasti. Při nedávných deštích zde dokonce jedna z návštěvnic zapadla do jedné z děr autem a ven jí pomohli až chalupáři, kteří museli házet pod kolo písek, aby se dalo vůbec vyjet.
„Silnice je děravá,“ připustil starosta. „Proto ji také chceme opravit,“ dodal s tím, že s alespoň dočasným opatřením v podobě provizorního zaházení nejhorších výtluků ale radnice nepočítá. „Nebudeme kvůli několika týdnům zbytečně vyhazovat další peníze. Teď čekáme, jak dopadneme se žádostí o dotaci přímo ze státního rozpočtu. Vše se ale nyní nejspíše pozdrží kvůli sestavování nové vlády po volbách. Nic bližšího momentálně nikdo neví,“ dodal Oldřich Petrášek. Současně upozornil, že jinde jsou na tom hůř. „Stačí se podívat, v jakém stavu jsou silnice v majetku Jihočeského kraje, tam hrozí vážné poškození vozidla. Cesta ne Peklo je místní, navíc pouze účelovou komunikací,“ uzavřel Petrášek.