Tento týden se uskutečnila schůzka mezi ním a starostou Bohumilem Petráškem, na kterou přišel Petr Klečka s novým návrhem. Zatímco téměř okamžitě po zapsání domu do katastru nemovitostí usiloval Klečka o zrušení kupní smlouvy, vrácení peněz městem a zpětné zapsání domu na město, nyní navrhuje upravit uzavřenou kupní smlouvu o dodatek týkající se předkupního práva pro město Vimperk. „Pan Klečka chce požádat město, aby se vzdalo svého předkupního práva, protože sehnal na dům jiného kupce,“ uvedl starosta Petrášek. To včera Deníku telefonicky potvrdil i Petr Klečka.
„Když město nechtělo přistoupit na zrušení kupní smlouvy, musel jsem to řešit jinak. Shodou okolností se objevil zájemce přímo z Vimperka, který chce dům koupit a zároveň chce zachovat náš původní záměr zrekonstruovat objekt i nadále pro bytové účely,“ uvedl Klečka.

Jak sdělil starosta Petrášek, návrh musí projednat zastupitelstvo. Podle slov Petra Klečky má již připraveny všechny podklady a nic nebrání tomu, aby návrh mohli zastupitelé projednat na nejbližším zasedání již 7. února. „K původnímu řešení jsem měl opodstatněné důvody, ale s tímhle by mohli být spokojeni konečně i zastupitelé,“ doufá Petr Klečka. Potvrdil, že na jednání zastupitelů chce být osobně přítomen.