To se podařilo zorganizovat již po patnácté a ve srovnání s ostatními regiony České republiky patří svým rozsahem k největším takovým akcím.
Ale zpět k zítřejší nabídce nadšenců kolem parních vlaků. „Po dvou jízdách v červenci se opět v srpnu vrací na železniční trať ve směru Volary – Nové Údolí – Nová Pec – Český Krumlov – Nové Údolí parní vlak nesoucí jméno známého fotografa Šumavy a oblasti kolem Lipna Josefa Seidela,“ uvedl za ČD Pavel Kosmata. Podobně, jako je tomu v případě dnešní nostalgické jízdy vlaku Zlatá stezka na Kubovu Huť, i zítra nebudete muset jen sedět a dívat se na krajinu ubíhající za okny historického vlaku.
„Pro cestující jsou připravena hned dvě zpestření. První na ně čeká v Pěkné, kde lze zkombinovat přepravu vlakem a lodí. Mohou vystoupit na zastávce Pěkná a sjet Vltavu na lodi do Nové Pece. Na zpáteční cestu je možné opět využít parní vlak. S jízdenkou jihočeského léta s párou a ČD Bonusem jihočeským získají 50% slevu na půjčovné lodě i s vybavením, cena tak činí 300 Kč. To ovšem platí jen v případě, že si cestující zarezervovali tuto službu alespoň dva dny předem,“ upozornil Kosmata.
Ti, kteří vodáctví příliš nefandí, nebo to jednoduše nestihli, mohou využít další nabídku, a to v Českém Krumlově. „Tady bude pro zájemce připraven autobus, který je zaveze do centra a zpět k vlaku zdarma. Odjezd od nádraží do centra je ve 12.00 hod. Odjezd z centra ze zastávka Špičák je ve 14.30,“ dodal Pavel Kosmata. Zajištěna je od 12.15 do 13.00 i prohlídka Fotoateliéru Seidel. Rezervace přijímá průvodčí. S jízdenkou Jihočeského léta s párou a ČD Bonusem jihočeským získáte 50% slevu na vstupném.
Odjezd z Volar je v 8.40, z Nového Údolí v 9.25 a z Nové Pece v 10.27. Do Českého Krumlova dorazíte v 11.49. Podrobnější informace o programu i jízdním řádu najdete na www.cd.cz/jihocesky–kraj v sekci nostalgické vlaky.