A to v místech, kde již léta parkují lidé z okolních domů i zákazníci sousedních obchodů, pacienti lékařky z vedlejší ordinace, či rodiče dětí, které chodí přes silnici do jedné z mateřských škol. Parkovali ale spíše než na parkovišti na odstavné ploše. Chyběl tu totiž zpevněný povrch. Stavbu takového typu většinou lidé vnímají příznivě, zvláště na sídlištích, kde najít volné parkovací místo zabere i desítky minut. Jenomže nyní ještě více komplikuje už tak napjatou situaci, protože podle obyvatel ulice v oblasti chybí parkovací místa a navíc Českou ulicí vede jediná přístupová cesta na sídliště kvůli stavbě lávky pro pěší v Osecké ulici.
„Je to hloupost, začínat s takovou akcí teď. Vždyť už tady lidé mají večer problémy s parkováním i tak. To parkoviště bylo jednou z mála možností, kde si mohl člověk zastavit. Myslím si, že se to mělo udělat jindy,“ řekl jeden z obyvatel České ulice, který si nepřál být jmenován. Lidé navíc v místech parkoviště přecházejí přes komunikaci mimo přechody a podle obyvatel ulice je zázrak, že se zde ještě nestala žádná nehoda.
Ivana Jeřábková, vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích, ale vysvětluje, že vytvořit dokonalý časový harmonogram nelze. „Stavba se může provádět jen v létě, následovat totiž bude výsadba zeleně, která se musí uchytit. Také samozřejmě musí být provedena v určité době tak, aby mohly být z dotace čerpány peníze. Chápu, že to jsou komplikace, ale obyvatelé musejí být shovívaví,“ vysvětlovala Jeřábková.
Podle jejích slov je stavba parkoviště součástí dalších oprav sídliště financovaných z dotačního záměru Regenerace panelových sídlišť. V rámci této akce je také souběžně opravováno dětské hřiště v Italské ulici. To se ale nachází dále od vozovky, na dopravu proto nemá oprava takový vliv. Podle Jeřábkové je hlavním problémem to, že lidé odmítají udělat více kroků navíc a vzdálenosti si zkracují v místech, kde to není bezpečné. „Přechody v blízkosti stavby parkoviště jsou. Lidé by měli být rozumní a měli by je využívat. Jde přece hlavně o jejich bezpečnost,“ přála si Jeřábková. Parkoviště by mělo být hotové do září.