O samotný úvod se postarala recesistická skupina Čapousek a spol, která čítá přibližně desítku tanečnic a stejný počet akvabel. Veřejným koupalištěm tak zněly nejprve tóny Dana Nekonečného a jeho Šumu svistu. Mnohé možná překvapil i prachatický starosta Jan Bauer, který hned poté, co přestřil pásku, stáhl kalhoty a košili a jako první si sjel po skluzavce do vody, která byla ohřátá na čtyřiadvacet stupňů. Vúterý vdeset hodin ráno tak mohou na Hulák první vodomilové.

Prachatické veřejné koupaliště Hulák se začalo oficiálně stavět loni 1. srpna. Letos 30. června byla stavba dokončena, přesně podle smlouvy, kterou tehdy město uzavřelo sjejím dodavatelem. Třiapadesát milionů korun, které Hulák město stál, je jednou znejvětších investic za poslední léta. Část peněz investovalo město zrozpočtu a část pak zaplatilo pomocí úvěru.

Vstupné: Dospělí celodenní 70 korun; děti do 10 let celodenní 30 korun; ZTP, studenti a senioři nad 65 let 40 korun; dospělí odpolední (od 14 hodin) 50 korun; děti do deseti let odpolední 20 korun; ZTP, studenti a senioři nad 65 let 30 korun; Večerní vstupné od 18 hodin 20 korun pro všechny kategorie. Permanentky na 20 celodenních vstupů 700 korun.

Děti do deseti let mají vstup povolen pouze vdoprovodu dospělé osoby.

Otevírací doba: Květen: od 14. do 19. hodin, červen a září: od 10. do 19. hodin, červenec a srpen: od 10. do 20. hodin.