Právě ten totiž už před časem navrhl lávku pro pěší v Osecké ulici, která odstraní nevhodné a především dopravně nebezpečné místo pro přecházení chodců.
Zastupitelé v pondělí uvolnili peníze z rozpočtu, a tak se podle dostupných informací pustí firma Strabag do práce už letos v dubnu. „Cena za stavbu už je konečná a vzešla z výběrového řízení. Právě Strabag lávku postaví za bezmála jedenáct milionů a šest set tisíc korun,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer s tím, že šest milionů korun poskytl státní fond dopravní infrastruktury.
Řidiče tak čeká omezení provozu a objížďka, která je stanovena přes ulici Českou. „Úplně by měla být vozovka uzavřena jen v krátkodobých termínech, to vše ukáže až samotná stavba,“ ujistil za předkladatele projektové dokumentace Petr Souček.
Šéf prachatického dopravního inspektorátu Policie ČR Martin Grožaj s takovým řešením na Osecké ulici souhlasí. „Projekt jsem sice osobně neviděl, ale vše, co se tam v těch místech udělá jinak, bude ku prospěchu věci,“ myslí si. Vozovka je totiž podle jeho názoru mimořádně nebezpečná, a to především pro chodce. „Nepřehledná zatáčka a mnohdy také nedodržování rychlosti, to je realita dnešního průjezdu ve zmiňovaném místě,“ dodal. Navíc i přechod pro chodce byl a je jen nutným zlem, protože vůbec neodpovídá požadavkům. „Lávka pomůže bezpečnému přecházení lidí z areálu kasáren na sídliště,“ pochválil rozhodnutí zastupitelů.
Řidiči proto musejí pochopit, že plánované uzavření komunikace je jen dočasným opatřením, které následně pomůže vyřešit dopravní situaci v místě.