„Nyní nás stojí bazén cirka pět milionů korun ročně,“ informovala starostka města Martina Pospíšilová. Radnici se podařilo vyhledat firmu, která vanu opraví přibližně za sto tisíc korun. Tato oprava je však pouze dočasná, vana by měla vydržet asi tři čtvrtě roku.

„Pokud se nám podaří ta drobná oprava, máme maximálně rok a poté bude potřeba udělat jednorázovou rozsáhlou opravu bazénu. Rozhodně k tomu musíme přistoupit s nejvyšší zodpovědností,“ řekl volarský místostarosta Robert Pročka.

Je celkem logické, v jakém stavu se v současné době bazén nachází. „V podstatě je používán přes třicet let, takže je jasné, že opravy potřebuje. My se samozřejmě pokusíme sehnat dotace a bazén opravit,“ slíbila Martina Pospíšilová.

Starostka dále sdělila, že při jednáních vznikaly také jiné možnosti řešení. Jednou z nich bylo například pouze uzavření plaveckého bazénu, přičemž zbytek areálu by zůstal veřejnosti otevřený. „Dále by fungovala například sauna a další věci,“ doplnila.

Do diskuze zastupitelů na pondělním jednání se zapojil také radní Miroslav Řežábek. „Osobně jsme se byli v bazénu podívat. Vana je opravdu ve špatném stavu, ve spárách už není skoro žádný cement, ale jen písek. Oprava je rozhodně nutná a nevyhnutelná,“ doplnil Miroslav Řežábek.