Žáci tak změřili své síly v okresním kole „dopravní soutěže mladých cyklistů.“ Na půdě dopravního hřiště a také areálu Domu dětí a mládeže Prachatice si zasoutěžili v jednotlivých disciplínách jako je jízda zručnosti, jízda podle pravidel silničního provozu, test z pravidel a také první pomoc.
V první kategorii 5. a 6. třída se s přehledem na první pozici umístila Základní škola a Mateřská škola Šumavské Hoštice se 77 trestnými body, na druhém místě prachatická základní škola Národní s počtem 220 trestných bodů, třetí místo v pořadí s trestnými body náleží Základní škole Lhenice.
V druhé kategorii 7. a 8. třída zaujímá první pozici Základní škola a Mateřská škola Šumavské Hoštice s 26 trestnými body, druhé místo se 143 body náleží Základní škole Volary, třetí místo s počtem 161 trestných bodů pak patří Základní škole Zlatá Stezka Prachatice.
Družstva na prvních třech místech v každé kategorii obdržela za své výkony diplomy a věcné odměny, v jednotlivcích pak první tři chlapci a dívky v každé kategorii. Vítězná družstva v každé kategorii postupují do krajského kola v Jindřichově Hradci