Je jisté, že dojde k zateplení celé budovy. Tomu ale bude předcházet ještě výměna oken a zateplení půdních prostor budovy. Zároveň ale dojde o opravám podlahy v prostorách kuchyně.

Zateplení fasády a výměna oken na budově základní školy vyjde městský rozpočet na jedenáct milionů, dalších dvě stě tisíc pak město vloží do opravy v kuchyni. „Na zateplení se však podařilo získat dotační peníze ve výši šest a půl milionu korun,“ doplnil vedoucí odboru investic Městského úřadu v Prachaticích Jaromír Markytán.

Podle posledních informací z prachatické radnice by se s rekonstrukcí budovy mělo začít letos v červnu. „Zatím je termín zahájení prací stanoven na 1. června,“ řekl v týdnu prachatický starosta Martin Malý.

Ředitelka školy Alena Nachlingerová zatím nezná postup prací. „Čekám na jednání s majiteli vítězné firmy, kteří nás neznámí s harmonogramem prací. Podle toho pak bude teprve možné upravit či případně omezit provoz školy. Ve chvíli, kdy firma začne s opravou podlahy v kuchyni, nebude možné vařit a museli bychom situaci možná řešit i ředitelským volnem,“ vysvětlila Nachlingerová. Úplně nejlepší by ale bylo, kdyby firma opravy v kuchyni směřovala až na prázdninové měsíce.

„Zkoordinovat práce a provoz školy bude složité, ale musíme se přizpůsobit. Navíc v červnu budou třídy jezdit na výlety, tak by ani výměna oken ve třídách nemusela zasáhnout do výuky,“ zauvažovala Alena Nachlingerová.