„V polovině týdne jsem byla na fyzické kontrole a zásadní problémy nikde nejsou,“ potvrdila, když byla zároveň na cestě podat další žádost o dotaci, která bude řešit bezbariérovost města.

Kontrola

Místostarostka se vydala na kontrolu Hradební ulice, Pivovarské ulice a ulice Česká. „Navíc jsme se sešli i s vedoucím prachatického dopravního inspektorátu, abychom jednali o řešení chodníku, který vede k prachatickému hospici. Je nám zároveň jasné, že v budoucnu budeme muset ještě řešit chodník v Hradební ulici, který není v dobrém stavu. V projektu, který ale nyní realizujeme, s ním počítáno není,“ poznamenala.

Další žádost

Další projekt, který místostarostka ve čtvrtek odevzdala, má rozpočet třicet milionů korun. Jeho realizace, pokud město dotaci získá, by měla začít už v dubnu příštího roku.

„V projektu je řešeno hned několik zásadních akcí. Jednak bezbariérové dětské hřiště, což by byla v Prachaticích úplná novinka. To by mělo být u sportovního zařízení města a mimo jiné by na něm měl být například kolotoč nebo houpačky, které budou vhodné i pro handicapované děti na vozíčcích,“ přiblížila místostarostka.

Další zásadní akcí jsou pak komunikace v Prachaticích. Nejdražší akcí celého rozpočtu v projektu je „lávka“ z areálu bývalých kasáren do sídliště, po níž místní obyvatelé volají.

Kovové schody

Z této lokality vedou kovové schody, které nemohou využívat maminky s kočárky. Zda ovšem komise o tuto akci rozpočet projektu nezkrátí, v tuto chvíli nikdo říci nedokáže.

Poslední akcí, kterou projekt řeší, je Štěpánčin park a tím propojení III. bytového okrsku s centrem města.

Kasárna

„Jsem ráda, že se město pustilo do bezbariérovosti. Ulehčí to pohyb po městě lidem s postižením a také maminky s kočárky mají méně probémů v ulcích města. Myslím si ale, že problém mají maminky, které bydlí v areálu bývalých kasáren. Je tu absence chodníků a když chtějí jet nakoupit na sídliště, musejí zdlouhavě s kočárkem objíždět kus města. Nejen v kasárnách, ale i z kasáren prostě chodníky chybějí. Věřím, že i to se časem vyřeší,“ uvedla na otázku, jak snahu města o bezbariérovost vnímá, obyvatelka Prachatic Petra Walterová.