I když se sebezapřením se v nich dá najít nejen nějaká ta zaručeně pravdivá zpráva ze světa šoubyznysu. A navíc z papírového stohu se pak ještě utrží nějaká ta kačka ve sběrně.
Dnes se ale kutil domácí soustřeďuje na kontejnery červené. Ještě jste ho nepotkali? Tak na vysvětlenou. Takových kontejnerů je po našem městě rovných pět. A vhazovat se do nich má pouze nefunkční drobná elektronika. Jenže městské tamtamy fungují výborně, a tak nedávno překvapení strážníci z jednoho takového kontejneru tahali dokonce dospělého chlapa. Prý mu soused dobře poradil. A v těch červených popelnicích se čas od času najde věc, která je funkční. Stačí ji jen trochu oprášit.
S heslem: Nekupte to, když je to tak laciné, se tak jeden takový chlapík z města nechal nachytat. Když ale neviděl na dno a nemohl pod rouškou tmy vybírat použité zboží s nohama na zemi, raději do nádoby hupsnul a celý.
Sousedé mají ale oči všude, a tak netrvalo dlouho a před kontejnerem stála také hlídka městských strážníků. To už měl ale muž několik úlovků venku a dál se štrachal mezi tím, co jiní už vyhodili.
Strážníci si s chrastícím kontejnerem promluvili a donutili sběratele staré elektroniky vylézt ven. Kromě toho, že musel ukázat občanku, musel své úlovky vrátit zpět do nádoby. A bylo po nákupu. Na závěr se mu ještě dostalo poučení, že vybírání kontejneru není zrovna vhodnou činností.
Chlapík teď už ví, jak se dál s odpadem nakládá. Navíc měl štěstí a nepůjde před přestupkovou komisi. Víko ani nádobu totiž nezničil.