Zájem o ně mezi klienty roste. „Jen za červenec využilo sedm dívek z Jihočeského kraje možnosti nechat se očkovat proti karcinomu děložního hrdla a na pobočkách VZP požádaly o tisícikorunový příspěvek,“ informovala tisková mluvčí VZP Jana Víšková. Tento příspěvek se rozhodně vyplatí.

Dále lze využít například příspěvek na očkování proti pneumokokovým nákazám. Rodičové dvou dětí, které nesplňují podmínky pro úhradu tohoto pojištění, může být poskytnut příspěvek ve výši osm set korun.

„Maminky, i ty nastávající, začínají využívat takzvaný těhotenský balíček výhod. Již šest si jich přišlo pro příspěvek na cvičení a plavání s dětmi do jednoho roku věku. Dalších šest využilo příspěvek na cvičení a plavání v těhotenství nebo na úhradu přítomnosti otce u porodu,“ pokračovala Jana Víšková.

Mezi nejvyužívanější výhody patří i nadále příspěvek na očkování a přeočkování dětí proti klíšťové encefalitidě. Tuto výhodu využilo v červenci 147 klientů, kterým bylo proplaceno takřka 57 tisíc korun.

„Asi nejvíc využívanou novinkou je zatím podpora proti očkování proti rakovině děložního hrdla,“ doplnila tisková mluvčí VZP.

Právě toto očkování bylo dříve podceňováno, přitom rakovina děložního hrdla je hrozbou takřka pro každou ženu. Masivní kampaň však pomohla informovanosti v této problematice a stále více žen se nechává očkovat.

Bližší informace o nových výhodách je možné získat na kterémkoli pracovišti Všeobecné zdravotní pojišťovny.