Vozovka totiž bude v části plně uzavřena. „Právě v pondělí začíná úplná uzavírka vozovky od Estéesky do Těšovic, kde se začne pracovat na napojení obchvatu z Bělče do Husince na komunikaci, která byla otevřena zhruba před rokem,“ upřesnil důvody vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Policie ČR Martin Grožaj.

Úplná uzavírka pak potrvá až do poloviny června. Řidiči proto musejí využít připravené objízdné trasy, která začíná u areálu těšovického STS. Právě tam bude potřeba odbočit doleva a do Těšovic se pak dostanou odbočením vpravo u bývalého dětského domova směrem k těšovické autobusové zastávce. Tam už se ale zase napojí na silnici druhé třídy a mohou na Bavorov pokračovat bez dalších omezení. „Ovšem právě mezi dětským domovem a zastávkou v Těšovicích bude doprava velmi komplikovaná, neboť silnice v těchto místech je hodně úzká, a je proto potřeba, aby řidiči nejen snížili v těchto místech rychlost, ale také se drželi pravého okraje komunikace,“ vyzval účastníky silničního provozu policista.

Martin Grožaj však také řekl, že policisté se objízdné trase hodlají věnovat v nadstandardním režimu s tím, že v prvních dnech budou šoférům především pomáhat a doporučovat, jak se na úzké objízdné trase chovat. V začátcích uzavírky tam šéf dopravní služby vyšle hlídky každodenně. „Nevylučuji však, že může dojít i na represi a pokuty,“ řekl Grožaj.