Děti tak mohou nově očekávat například více dnů, kdy se bude výuka zaměřovat na jedno určité téma.

Více zábavy

Tento nový systém nelpí tolik na co největší množství encyklopedických znalostí, ale snaží se, aby děti věděly, jak se mohou učit či jak získávat informace. Měly by tedy být lépe prakticky vybaveny k dalšímu studiu i životu. „Nám půjde například o to, aby bylo ve škole více zábavy, aby šly děti do školy raději, než tomu bylo doposud,“ řekla ředitelka Základní školy v Národní ulici v Prachaticích Hana Bolková.

Není se čeho bát

Ani jedna z prachatických škol se nemusí nového vzdělávacího programu nijak obávat. Již v loňském roce děti absolvovaly takzvané projektové dny. Ty byly většinou velmi zábavné a hodně pestré. Navíc se žáci příjemnou a nenásilnou formou naučili mnoho nových věcí. Byl to například Africký týden či Květinový týden a mnoho dalších.

„My se budeme specializovat na tělesnou výchovu. Proto jsme již v kontaktu s některými trenéry, kteří by s námi měli spolupracovat,“ pokračovala Hana Bolková. Ta již v loňském školním roce upozornila na to, že mají děti velmi málo pohybu a jsou líné a škola to bude chtít změnit.

Vše bude samozřejmě běh na dlouhou trať a školní vzdělávací program musí nejdříve projít zatěžkávací zkouškou. Postupem času se bude ještě zřejmě upravovat tak, aby byl nový systém co nejvíce prospěšný českému školství a hlavně dětem.