Spory s věřícími nejenom ve Vimperku, ale i v blízkém okolí totiž došly tak daleko, že kostel opustila část mladých křesťanů a poslední době dokonce do některých farností pater Holický nedojížděl vůbec. To nakonec vyvrcholilo nečekanou návštěvou biskupa ve Vimperku a odvoláním Holického z funkce faráře.

„Po Jaroslavu Zawadskim to byla opravdu studená sprcha a nejhorší bylo, že s námi nekomunikoval a většinou se během všedního dne ve Vimperku ani nezdržoval,“ potvrdil stížnosti jeden s mladých farníků.

Prvním úkolem nového faráře tedy bude urovnat vztahy a navrátit farnosti k normálnímu životu . To by však neměl být velký problém, neboť hned první den nástupu se do kostela vrátila farní omladina a očekávání a chuť k nastolení harmonického vztahu na obou stranách je veliká.

Michal Pulec, šestatřicetiletý rodák z Hluboké nad Vltavou, který je sedmým vimperským farářem od konce druhé světové války, přišel do Vimperka po tříletém kněžském působení v Jindřichově Hradci a Sušici.

Stejně tak před nedávnem nastala změna v obsazení funkce děkana ve Volarech, kde zesnulého patera Františka Honsu vystřídal jedenasedmdesátiletý Jindřich Hybler. Ten má za sebou službu ve Čkyni, Vacově a Písku a působil i v Krkonoších či v brněnské diecézi.

Dnes jíž bývalý vimperský farář Hroznata Holický byl českobudějovickým biskupem Jiřím Paďourem poslán na roční působení do Olomouce.