„V nové učebně výpočetní techniky je nyní připraveno celkem čtrnáct počítačů. Nabízí kompletní výuku pro děti od třetí třídy výše. Čeká na ně celá řada zajímavých programů, a to od kancelářského balíků, grafického editoru a internetových prohlížečů, až po speciálně zaměřené programy například na matematiku, češtinu a podobně. Máme zde sice již jednu učebnu, ale ta nám kapacitně nevyhovovala. Bylo poměrně složité, aby se zde vystřídaly všechny děti. Novou učebnu používáme již týden a musím říci, že jsou děti doslova nadšené.

Vedle samotných počítačů se jim líbí také barevný nábytek a nové vymalování. Vypadá to opravdu pěkně,“ popisoval učitel Jakub Weiss, který v nové učebně zastává funkci správce. Rozsáhlá investice, která se vyšplhala na částku dva miliony dvě stě tisíc korun, ale zahrnuje i vybavení nových učeben či kabinetů. „Sedm set šedesát tisíc korun jsme získali z fondů Evropské unie, zbytek přispělo město Prachatice. Ve cvičné kuchyňce nyní máme nové linky, elektrospotřebiče, pračku, myčku či novou podlahu. Letos byl o předmět Vedení domácnosti velký zájem, a to i u chlapců. Opět jsme kvalitu výuky posunuli o pořádný kus dále a rozhodně v tom budeme pokračovat,“ zhodnotila ředitelka Základní školy ve Vodňanské ulici Alena Braunová. Děti si nové vybavení školy pochvalují. „Jsem rád, že máme novou počítačovou učebnu. Dívám se často na internet nebo si zahraji nějakou počítačovou hru,“ popsal své pocity Roman Turek z 3.A.

V základní škole Zlatá Stezka v Prachaticích zase v úterý odpoledne otevřeli zrekonstruovanou třídu přírodopisu, v učebně fyziky a chemie se nově objevila interaktivní tabule. „Potřebovali bychom jich více, máme je zatím jen ve dvou učebnách. Výuku to určitě zkvalitní,“ vysvětlovala ředitelka školy Lenka Králová. Rekonstrukce se dočkaly také sociální zařízení a v tělocvičně zase žáci běhají po nových parketách.

S přispěním Radka Štěpánka