„Dětské dopravní hřiště v Prachaticích je jediným zařízením tohoto druhu na území celého Pracahticka. Proto jsem velmi rád. že se nám ho podařilo takto opravit. Myslím, že vypadá velmi dobře a také bude skvěle sloužit,“ řekl při přebírání stavby starosta Jan Bauer.

Celou rekonstrukci dopravního hřiště měly na starost Technické služby Prachatice. Na hřišti jsou tak nově opravené povrchy všech kominukací a chodníků, dokonce včetně bezbariérových přechodů s úpravou pro nevidomé a slabozraké.

Moderní hřiště

Celý areál tak splňuje ty nejvyšší požadavky. Dále bylo obnoveno vodorovné i svislé dopravní značení. Nově jsou na hřišti také světelné a kruhové křižovatky, železniční přejezd, ten je připraven i pro případnou dodatečnou instalaci světelného zařízení.

Součástí akce byla i demontáž a odstranění původního „velínu“ a doplnění areálu lavičkami a odpadními koši. U přebírání stavby nechyběl ani Miroslav Pileček z domu dětí a mládeže. Ten potvrdil, že DDM i nadále na dopravní hřiště půjčuje kola a další věci.

Kompletní rekonstrukce stála cirka jeden a půl milionu korun, když sedm set tisíc korun byla dotace z Jihočeského kraje. „Hřiště jsme chtěli opravit již v minulých letech, ale bohužel se na něj stále nedostávalo peněz. Jsem moc rád, že se to podařilo v letošním roce. Věřím, že bude hojně využíváno například při preventivních akcích o bezpečnosti provozu,“ doplnil starosta Jan Bauer.

Budeme se učit

Nové hřiště si přišel prohlédnout také vedoucí dopravního inspektorátu v Prachaticích Martin Grožaj. „Hřiště se hodně využívalo již před opravou, ale jeho stav již nebyl příliš dobrý. Myslím, že nový areál by měl kvalitně přispět k výchově budoucích řidičů. Již nyní se těším, až zde uspořádámě nějakou akci,“ řekl Martin Grožaj.