První kroky

Dveře do prostor zařízení, které má statut „paní na hlídání“, včera slavnostně otevřeli přestřihnutím pásky ředitelka domu Eva Dvořáková společně s jedním z hostů, poslancem Vítězslavem Jandákem.

„Tento prostor je celkem pro deset dětí, které budou mít svou sociální pracovnici. V současné době máme přihlášených sedm dětí,“ uvedla včera při slavnostním otevření nového zařízení a jediného v republice s individuální péčí jeho ředitelka Eva Dvořáková.

Mezi svými

Zařadit děti do společnosti už od raného dětství a poskytnout jim potřebnou péči včetně návykových schopností, které jim rodiče nemohou sami dát, je podle ředitelky Evy Dvořákové hlavním cílem tohoto zařízení.

„Jedná se i to, že obyvatelé azylového domu mají šanci dávat do těchto prostor i tak malinké děti, aby mohly maminky jít do práce, či aby si mohly vyřídit potřebné věci,“ konstatovala ředitelka.

Vedení města však vidí ve zřízení takového zařízení možný střet zájmů. Podle slov starosty města Roberta Klesnera bude mít Školička Medvídek dopad na klasickou mateřskou školku a při včerejším otevření to dal ředitelce azylového domu jasně najevo.

„V žádném případě se nejedná o přetahování dětí z mateřské školy do prostor azylového domu, jak se někdo může mylně domnívat, když jsou v Husinci nyní školky dvě. Naše školka je pouze a jenom pro děti z azylového domu, samozřejmě včetně těch dětí, které by svým věkem mohly chodit do jestlí. V tomto případě se jedná o tři děti. Tyto děti by na docházku do klasické mateřské školky neměly věk,“ obhajovala včera školičku ředitelka azylového domu.