Právě na středu 30. ledna bude podle slov Mileny Fudyové, členky zastupitelstva, svoláno veřejné zasedání zastupitelstva. Řada bude i na zvolení nového starosty či starostky. „Pozvánku na zasedání jsem ještě nedostala a vůbec nevím, co se ve středu bude dít. Dá se ale předpokládat, že volit se skutečně bude,“ řekla Milena Fudyová.

Na post do vedení Nové Pece je hned několik kandidátů. Jedním z nich je současná místostarostka Věra Lavičková. „O post starosty má zájem i zastupitel Pavel Štětina,“ informovala bývalá starostka Zuzana Janátová se slovy, že pokud by ve středu nikdo nebyl zvolen do čela obce, v případě nových voleb se nenajde moc lidí, kteří by měli zájem.

„Váhat rozhodně nebudu, z mé strany se za více než rok nic nezměnilo. Budu volit Věru Lavičkovou tak, jak to bylo domluveno, než jsem byla zvolena starostkou,“ řekla Zuzana Janátová. Podle jejích slov měl Pavel Štětina šanci vést obec správným směrem a hlavně ji oddlužit hned několikrát. Když byl zvolen starostou i místostarostou.

„Vůbec nevím, jak celá situace dopadne. Mrzí mě, že když chce někdo do obce navát čerstvý vítr, hned je atakován ze strany zastupitelstva,“ řekla zastupitelka.

„Hlavní je, aby se situace v Nové Peci už konečně uklidnila i mezi zastupiteli. Aby byli i oni schopni se v klidu domluvit na čemkoliv, co je pro obec důležité,“ zakončila Milena Fudyová.