Nález ovlivnil původní plán na stavbu zákaznického centra.
To se vedení města rozhodlo postavit hlavně z toho důvodu, že z Netolic chtějí mít do budoucna vyhledávané turistické místo. Nemyslí si to ale mnoho místních lidí, a tak se často objevují negativní ohlasy. „Samozřejmě, že názory, a to hlavně negativní, na stavbu archeoparku respektuji. Je ale zřejmé, že místo skrývá mnoho historických pokladů, které by určitě neměly zůstat neodhalené. A téměř všechny peníze, které jsou na archeologické průzkumy a udržování parku potřeba, čerpáme ze zahraničí,“ vysvětlil starosta Oldřich Petrášek.
Protože se všechny stavby na netolickém kopci Ján dotýkají hlavně obyvatel, kteří žijí pod ním, nabízí se otázka, jaký názor mají na archeopark právě oni.


Podle slov Marty Dvořákové se po těch letech už se stavbou smířili. „Na začátku jsme samozřejmě řešili hluk a kameny. Ty občas přilétly na naši střechu. To ale většinou dělali malí kluci, a s tím město nic udělat nemůže,“ řekla svůj názor Marta Dvořáková.
„Často se chodím do archeoparku podívat a musím přiznat, že je tam docela nepořádek, od prázdných láhví, až po nedopalky cigaret. Samotné palisády nejsou o ničem, pokud ale město plánuje vybudovat další stavby a ukázat veřejnosti nové nálezy, jako komplet, přitáhne to podle mě mnoho turistů,“ tvrdí Marie Tužinská.
Nepořádek, který v mnohých případech dělá místní omladina se zastupitelé rozhodli vyřešit. „Až se nám podaří zrekonstruovat místní komunikaci a následně postavit zákaznické centrum, místo zajistíme kamerovým systémem,“ upřesnil starosta s tím, že to je jediná možnost, jak archeopark ohlídat.