V podstatě každá společenská akce se setká s velkým úspěchem, ať už se jedná o divadelní představení či výstavu v muzeu.

Bohužel zázemí pro konání těchto akcí nejsou příliš ideální, a toho jsou si vědomi i na radnici. Kulturní dům je zavřený a městské divadlo by potřebovalo mnohamilionovou rekonstrukci.

V současné době se zdá, že by se měl v budoucnosti stav věcí změnit k lepšímu. „Samozřejmě jsme uvažovali o rekonstrukci divadla, ale nemáme tolik peněz na jeho opravu. Před nedávnem nás oslovila jedna společnost, která připravuje zajímavý projekt. Ten by se měl specializovat právě na opravu takovýchto zařízení v Jihočeském kraji,“ sdělil starosta Oldřich Petrášek.

Nakolik bude projekt úspěšný, je otázka do budoucnosti. Divadlo však investici rozhodně potřebuje.

Podobný stav je i s kulturním domem, zde však příští týden dojde k určitému posunu. „Konečně budeme moci budovu převzít. Bývalý pronajímatel byl totiž mimo naši republiku,“ doplnil starosta.

Na internetových stránkách města se mohou lidé zapojit do ankety o tom, zda kulturní dům prodat, či ne. „Anketa je pro nás spíše informativní a zohledňovat ji příliš nebudeme,“ uzavřel starosta.