„Hlavní samozřejmě je, že se koryto pročistilo. To jsme tady uvítali všichni. Ale bahno, které je navršené na březích potoka, nám dělá trochu starosti. Pokud zaroste trávou, tak se zpevní, do té doby bude ale hrozit to, že ho vezme velká voda,“ vyjadřovala své obavy Lenka Hrubá, jedna z obyvatel, kteří mají své domy přímo u potoka.
Také do jejího sklepa pronikala před vyhloubením potoka voda. „Rozhodně na tom byli další lidé v ulici ještě hůře. I my jsme ale museli používat čerpadlo, abychom náš sklep udrželi suchý. To se samozřejmě nikdy docela nepodařilo. Hladina zaneseného potoka byla totiž příliš vysoká. Teď si snad všichni oddychneme,“ přála si Lenka Hrubá.
To, že bahno zůstalo na břehu, není způsobeno nekvalitně odvedenou prací, ale tím, že je místo nedostupné technice. „Leží totiž mezi dvěma mosty, od silnice je navýšený taras a z druhé strany jsou příliš hustě vysázené vzrostlé jasany. To zkrátka odvážení bahna znemožnilo. Zemědělsko – vodohospodářská správa, která odbahňování potoka prováděla, nás proto požádala, zda by ho mohla uložit na břehu, který je pozemkem města,“ vysvětloval situaci vedoucí odboru hospodářského a životního prostředí Jindřich Bukovský s tím, že z míst pod druhým mostem, která jsou přístupnější, bylo bahno odvezeno.
Úprava potoka byla podle jeho slov jediným možným řešením komplikované situace. „Myslím si, že je plán na uložení bahna promyšlený dobře. Počítáme s tím, že břehy, na které bylo bahno rozprostřeno, zarostou vegetací a nebude pro obyvatele žádným problémem,“ vysvětloval dále Jindřich Bukovský.
Uvedl také, že město již delší dobu žádá po správci toku, kterým je Povodí Vltavy, aby zajistil odbahňování i dalších problematických úseků Netolického potoka.