Z vlastních zkušeností starosta ví, jak složité je udat postavené byty, když před několika lety zabralo řádově měsíce doobsadit volné byty v městské bytovce u vlakového nádraží. „Spíše se nedařilo najít zájemce o větší byty. Pokud bychom tenkrát měli třeba dvojnásobné množství menších bytů, určitě bychom je udali. Proto jsme pro novou výstavbu preferovali volbu spíše menších bytových jednotek,“ potvrdil starosta.

Vedou 2+KK

Podle skladby bytů v Bavorovské ulici se investor zjevně poučil a z celkového počtu dvaceti dvou bytů je jich pouze pět o větší velikosti než 2+KK. V prvním nadzemním podlaží je plánován jeden byt 4+1 se zahrádkou, jeden 3+1 se zahrádkou a další dva 3+KK se zahrádkou. Další dva větší byty 3+KK budou v pátém nadzemním podlaží, jeden s terasou a druhý s lodžií. Zbylé byty jsou o velikosti 2+KK s rozdílně velkou podlahovou plochou od tří nejmenších s rozlohou 39,1 m² až po čtyři byty 47,5 m² obytné plochy.

Přestože je v současnosti hlad po menších bytech a poptávce záměr v Bavorovské ulici odpovídá, překážkou bude možná při prodeji cena. Podle údajů na městských webových stránkách je totiž cena obytné plochy předběžně stanovena na 25 000 Kč/m² včetně DPH. Metr čtvereční sklepních a úložných prostor je zatím stanoven na 12 500 korun. Cena zahrádek a komerčních prostor bude ještě upřesněna.

Cena překvapí

Cena největšího bytu tak vychází na více než 2,07 milionu korun, přičemž zatím není jasné, kolik bude jeho majitel nucen připlatit za desetimetrovou zahrádku. Dva nejmenší byty 2+KK se tak podle orientační ceny budou pohybovat necelých třicet tisíc pod hranicí jednoho milionu korun. Většina zbylých bytů se pak pohybuje v rozmezí od jednoho do 1,18 milionu korun za obytnou plochu zhruba 44 m². „V téhle době na byt za takovou cenu bude mít v Netolicích jen málokdo. Zvlášť, když teď město prodalo docela levně panelákové byty,“ shoduje se několik oslovených obyvatel Netolic.