„Dodneška jsme ji neobdrželi,“ potvrdil ve středu Deníku starosta Oldřich Petrášek. I nadále tedy trvá záměr netolických zastupitelů snížit rychlost vozidel na 50 kilometrů v hodině tím, že na základě zpracovaného projektu posune dopravní značení začátek a konec obce. „S ohledem na to, co se kolem projektu mezi lidmi rozvířilo, jsme zatím věc k projednání Silničnímu správnímu úřadu v Prachaticích nepostoupili, ale i na základě konzultace s projektantem chceme projekt nejpozději do konce října úřadu zaslat,“ doplnil starosta Petrášek.

Ve chvíli, kdy se projekt objeví na prachatickém úřadě, musí se k němu vyjádřit také prachatičtí dopravní policisté. „Já s prodlužováním obce nesouhlasím, ale uvidíme, co v projektu bude,“ řekl ve středu dopravní inženýr Dopravního inspektorátu prachatické policie Václav Kalous. Na případné nesouhlasné stanovisko policie ovšem úřad vůbec nemusí reagovat.

Václav Kalous ale ujišťuje, že ve chvíli, kdy dojde k prodloužení obce Netolice, se prý strhne lavina dalších obcí, jež budou chtít posunout cedule. „Například Husinec o něco podobného usiluje už roky. Uzavřenou část obce by chtěli mít až k bývalému dětskému domovu,“ přidal další snahu o zvětšení obce Václav Kalous. Doplnil, že jinou žádost už má na stole ze Ktiše. „Tady jsem ale ochoten ustoupit. Rozhodně ne však o kilometry,“ dodal. Ve Ktiši by mohlo dojít ke změně hranice obce, a to o šedesát pět metrů od posledního objektu, jež má číslo popisné. Tak to totiž říká zákon.

Petice účastníků silničního provozu, která vznikla na základě nevole řidičů v souvislosti se snížením rychlosti na obchvatu, stále koluje městem. V současné době jsou podle našich informací pod textem přibližně tři desítky razítek firem. Petice bude předána na krajský úřad, který je vlastníkem komunikace.