Ten sice dodal, že ukončení spolupráce s ředitelem Bohumilem Ondřichem, bylo ze dne na den, ale vše běží tak, jako do minulého týdne. Akutní lůžková péče rozhodně není v Nemocnici Prachatice, a. s., ohrožena.

Opravy za bezmála dva miliony včetně přístrojového vybavení čekají v nejbližších dnech dialýzu. To chce nemocnice rozšířit z šesti lůžek na osm a připravit až na deset. „Máme pětatřicet pacientů a současný stav nestačí hlavně pro dialýzu akutní. Součástí oprav pak bude také nákup dvou monitorů v hodnotě 1,3 milionu korun. Na zakoupení monitorů jsme dostali dotaci od vedení Jihočeského kraje,“ vysvětlil Stráský s tím, že tato rekonstrukce proběhne jen s částečným omezením provozu na oddělení.

Včera ráno se měla rozjet rekonstrukce výtahů. „Dodavatelská firma nám ale oznámila, že jim chybí komponenty a začnou až 18. října na dětském oddělení. Nový výtah bude i na sály a k rehabilitaci,“ upřesnil MUDr. Stráský s tím, že náklady jsou zhruba 2,8 milionu korun s DPH. Dodal, že nemocnice tyto opravy provádí za plného provozu a hotovo bude nejdéle začátkem listopadu. „Musíme však dětské oddělení na zhruba tři týdny přestěhovat do prostorů bývalé gynekologie,“ řekl.

V přípravách je pak vyhlášení veřejné soutěže na rekonstrukci celého chirurgického oddělení. Dodavatel by měl být podle jeho slov znám nejdéle do poloviny listopadu. V přípravě je také výměna oken a zateplení budov v rámci projektu ekologizace, které by mělo proběhnout počátkem příštího roku.