Řidič dodávky (48) s jihočeskou registrační značkou jedoucí od Volar, přejel po projetí pravotočivé zatáčky do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem taktéž s jihočeskou registrační značkou. „Nehodu zavinil řidič dodávky. V důsledku nepřiměřené rychlosti, kdy začínalo hustě pršet, se po nesprávném předjíždění nákladní soupravy těsně před střetem už nestihl vrátit do svého jízdního pruhu, přejel do protisměru a čelně se střetl s nákladním vozidlem,“ popsal příčinu nehody vedoucí Dopravního inspektorátu Prachatice Martin Grožaj. Podle něho bylo v tomto případě obrovské štěstí, že místo nákladního vozidla neprojížděl v danou chvíli úsekem menší osobní vůz. „Následky nehody by pak mohly být mnohem horší,“ dodal. Dechová zkouška u řidiče nákladního vozidla byla negativní, u řidiče dodávky nemohla být s ohledem na jeho zranění provedena a byl nařízen odběr krve, který by měl prokázat nebo vyloučit, zda řidič dodávky řídil v době nehody pod vlivem alkoholu.
Řidič dodávky utrpěl při nehodě středně těžká zranění, především v obličejové části a zatím nebylo možno stanovit předběžnou délku léčení. „Z vozidla jej museli vyprostit hasiči, kteří následně ošetřili vozovku v celé šíři v rozsahu zhruba třiceti metrů Sorbetem,“ uvedl dále policista s tím, že vzniklá hmotná škoda přesahuje dvě stě tisíc korun.
S ohledem na provozní látky vyteklé při nehodě na silnici, byl na místo přivolán i správce komunikace. „Celý úsek bude zhruba do středy opatřen dočasným svislým dopravním značením snižujícím rychlost na 30 kilometrů v hodině a upozorňujícím projíždějící řidiče na jiné nebezpečí a možnost smyku,“ upozornil Grožaj.
Nehoda na několik hodin zcela zablokovala veškerou dopravu v obou směrech přes Libínské Sedlo, takže ji policisté odkláněli při výjezdu z Prachatic u křižovatky k Lázním svaté Markéty a od Volar v Blažejovicích. Podle informací vedoucího dopravního inspektorátu byl po desáté hodině a odtažení dodávky uvolněn pro dopravu alespoň jeden jízdní pruh, druhý nadále blokoval poškozený náklaďák do doby odtažení těžkou technikou. „Po celou dobu řídila provoz na místě hlídka policistů,“ doplnil Martin Grožaj.