„Jediné dvě události s výjimkou dopravních nehod, ke kterým dopravní policisté vyjížděli, byl kamion přes oba jízdní pruhy silnice u hřbitova v Husinci. Nákladní automobil se za pomoci dvou posypových vozů ale podařilo poměrně rychle vyprostit, a proto se během přibližně hodiny vrátil do normálu,“ upřesnil včera vedoucí dopravního Inspektorátu Policie ČR v Prachaticích Martin Grožaj.

Pár minut před polednem vyjeli prachatičtí dopravní policisté k asistenci vyprošťování nákladní soupravy v blízkosti Chlumu u Volar. „Provoz na silnici z Volar na hranici okresu s Českým Krumlovem byl částečně omezen,“ doplnil Martin Grožaj. Jeho slova doplnil vedoucí skupiny dopravních nehod Luděk Veber tím, že včerejší sníh byl do jedné hodiny odpoledne na vině pouze jedné dopravní nehody.

Martin Grožaj v souvislosti se sněhem ale upozorňuje řidiče kamionů, kteří používají při jízdě navigaci, aby nespoléhali na její určení trasy. „Ne vždy je nejkratší trasa ta nejlepší, protože ani sebelepší navigace nepozná, jakým způsobem je komunikace udržována a po jakém povrchu řidič pojede. Z nejkratší cesty se tak může stát ta s nejdelší přestávkou,“ tvrdí policista.

„Žádné větší zpoždění jsme včera neměli. Jediné vzniklo ve chvíli, kdy byla zablokovaná cesta v Husinci a řidič musel tento úsek objíždět,“ uvedl včera dispečer ČSAD autobusy České Budějovice v Prachaticích František Petrášek.

O tom, že ranní hodiny byly krušnější, svědčí slova řidiče Tomáše Smíška. „Ve čtvrt na tři ráno jsem zůstal na silnici nad Nespicemi na Vacovsku. Sníh nebyl vůbec uklizený, ležel na vozovce, vůbec to tu nebylo průjezdný,“ popsal situaci. To takřka bez problémů se dostal do lyžařského areálu na Zadově Tomáš Böhm. „Vyjížděl jsem ze Strakonicka, kde byla cesta horší a místy jsem musel být opravdu opatrný. Ovšem na všech cestách Prachaticka bylo vše v pořádku. Silnice vedoucí ze Stach do Zadova byla dobře prohrnutá i prosolená, neměl jsem žádný problém s jízdou,“ potvrdil včera dopoledne řidič.