„Nikdo nemá vstup zdarma,“ potvrdil včera ředitel Sportovního zařízení města Prachatice Jaroslav Černý.

Všichni platí

Po městě se spekuluje, že zadarmo chodí do areálu Romové, kterým radnice vyjednala výjimku. „To vůbec není pravda. To, že tito obyvatelé jsou v areálu celý den, je zapříčiněno tím, že jim nevadí denně platit vstupné 70 korun. Zdarma na koupaliště nechodí ani děti,“ poznamenal dále Jaroslav Černý.

S týdenním provozem nového koupaliště za více než padesát milionů korun však vzniklo více fám.

I pro nejmenší

Mezi ně patří například i ta, že je zbytečné, aby na něj chodily matky s malými dětmi. Právě podle některých hlasů mají totiž i rok a půl staré děti vodu pod bradu, a tak pro ně není příliš bezpečné, aby se na koupališti ráchaly.

„Vezmeme to popořádku. Nejmenší hloubka je v bazénu s delfínkem, kde je patnáct až dvacet centimetrů vody. Z toho je jasné, že v něm stačí každé dítě. V bazénu, kde jsou protiproudy a podobně, je 125 centimetrů vody. V bazéně s plaveckými dráhami je 130 až 160 centimetrů. Na dojezdu u klouzaček je hloubka 105 centimetrů,“ poznamenal Jaroslav Černý.

Z toho jasně vyplývá, že pokud maminky nebudou trvat na tom, aby jejich děti byly ve velkém bazénu, mohou se minimálně ráchat v bazénku s delfínkem.

Otázky veřejnosti vyvolává i kouření v areálu. „V areálu se normálně smí kouřit. Najdou se lidé, kterým bude vadit, že se v areálu kouří, ale vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní prostor, není to zakázané,“ doplnil Jaroslav Černý.