V letošním roce ho rybáři ze Školního rybářství Protivín naplánovali na neděli 17. října.
„Sítě zatáhneme už před osmou hodinou. Pro návštěvníky je stejně jako v minulých letech připraveno mnoho atrakcí, které by jim měly výlov rybníka přiblížit,“ vysvětloval ředitel rybářství Václav Šrámek. Stejně jako v minulých letech si mohou zájemci přijít zakoupit živou rybu vylovenou přímo z Podroužku. Bude to široké spektrum všech oblíbených ryb – samozřejmě nebudou chybět kapři, amuři nebo tolstolobici, k dostání budou ale i dravé ryby, jako jsou štiky či candáti.
K výlovu bude hrát jako obvykle dechová hudba, kterou letos zajistí kapela Netolička. Kromě ní ale v letošním roce připravili rybáři i další doprovodný program.
„Návštěvníci se v letošním roce mohou těšit i na některé novinky. Bude to zejména ochutnávka rybích specialit, ale také třeba kolo štěstí. Svůj stánek bude mít na břehu i kampaň Ryba domácí. A abychom přiblížili veřejnosti také něco z rybářského života, bude součástí výlovu i přijímání nových členů do rybářského cechu,“ popisoval program výlovu ředitel protivínského rybářství Václav Šrámek.
Na břehu rybníka nebudou samozřejmě chybět stánky s občerstvením. Celá akce potrvá až do odpoledních hodin, na své si tak přijdou i ti, kteří si do sychravého podzimního počasí nebudou chtít přivstat.