A jejich zástupy se daly počítat po stovkách.
Návštěvníci se nechali nalákat nejenom na doopravdy historické kousky, objevily se stroje i mladšího data. Všichni se tak mohli podívat na to, jaký obrovský krok se udál v zemědělské oblasti, kde se ještě před několika lety muselo přece jenom vynaložit více úsilí. Nechyběla totiž ani ukázka dobové orby, která na pole přilákala velký počet zvědavců. Páru kromě několika starých traktorů vypustil i dobový lis na slámu. Ten v provozu ale muselo udržovat hned několik osob.
Návrat do minulosti byl vedle přehlídky nablýskaných kousků zpříjemněný i slunným počasím. Úsměv na tváři se tak objevil nejenom u dětí, které si v některých případech vyzkoušely i to, jak se za volantem takového traktoru, Avie nebo historických vojenských automobilů sedí, ale také u starší generace.
Právě dědové zavzpomínali na dobu, kdy sami s některým z traktorů pole před lety orali. „Když si to tady tak procházím, jen za málokterým traktorem jsem neseděl,“ zavzpomínal na dřívější dobu jeden z návštěvníků s tím, že se přehlídka doopravdy vydařila, protože taková sbírka se pohromadě jen tak nevidí. „Jsem tady prvním rokem a hodně se divím, kolik lidí se o staré traktory zajímá. Doufám, že budu mít možnost i v dalším roce, určitě si totiž setkání nenechám ujít. A třeba i přibudou nové kousky,“ s nadšením dále doplnil.
Celý program byl navíc obohacen i vystoupením dechové kapely Šumavanka, která hudebně doprovázela téměř od samého začátku akce. Návštěvníci s hladovým břichem se zase mohli uspokojit u stánku s občerstvením.