Už zhruba patnáct let chce radnice vyřešit přeložku komunikace v Mlýnské ulici u domu s čílem popisným 42, který obývá rodina Kůrkových. Nidky ale nezbývaly finanční prostředky.
Letos se našly a už od pondělí 30. dubna platí uzavírka části této komunikace. „K zahájení realizace dojde během května letošního roku a doba trvání prací je odhadnuta na osm týdnů,“ upřesnil nedávno prachatický starosta Jan Bauer.
Na přeložení části silnice vydá město dva miliony osm set padesát tisíc korun. „Akce se připravuje dlouho. Projektová dokumentace a stavební povolení je již z loňského roku stejně jako výše finančních nákladů. Cena je navýšena o index růstu stavebních cen. Vítězem výběrového řízení je společnost Sima Hracholusky,“ upřesnil Bauer.
Nejde o rozšíření vozovky, ale o její přeložení. Hlavním důvodem je, že vozovka v současné době vede nad sklepem objektu a jeho strop se propadá.
Město proto silnici posune o několik metrů do leva ve směru jízdy ke sběrnému dvoru, tedy blíž ke skále. „Je to věc, která se přehazuje ze starosty na starostu, proto jsme se rozhodli, že konečně akci provedeme. Souhlasím, že jde o dost velké fianční náklady,“ řekl Bauer, pod jehož vedením město letos vyřeší dlohodobý problém. „Rozhodně vozovka bude vyhovovat všem potřebným normám,“ doplnil.
Šoféři se tedy během následujcích měsíců nedostanou do zmiňovaného sběrného dvora. „Se společností Prima jsme proto byli nuceni vyjednat možnost průjezdu jejich areálem,“ vysvětlil Bauer.
Prima vyšla městu vstříc. Podle plánované uzavírky by vozovka do Mlýnské ulice měla být hotová na konci července letošního roku. Povolení uzavřít komunikaci je přesně do dvacátého.