I když na účtu obce ještě včera peníze z ministerstva financí ani z kraje nebyly, starosta věří, že je to již jen otázka několika málo dní.

Na základě dohody zástupců obce, kraje a ministerstev financí a školství se na patnáctimilionovém odškodnění, které již vzrostlo o zhruba milionové penále, podělí. A to pěti miliony Jihočeský kraj s ministerstvem financí a ministerstvo školství s obcí poskytne po třech milionech. Poté obec jako zřizovatel převede peníze na účet školy, která na základě soudního rozhodnutí musí odškodnění vyplatit.

„Ministryně Dana Kuchtová již sdělila, že 13. září peníze odešly na účet ministerstva financí,“ uvedla včera mluvčí ministerstva Hana Žáková.

Rovněž z ministerstva financí již podle včerejšího sdělení mluvčí Zuzany Chocholové byly peníze poslané na účet obce, a to 21. září.

„Zhruba 1,5 milionu můžeme dát ihned z rozpočtu obce a na zbytek si vezmeme úvěr. Vše ale musí schvalovat zastupitelstvo. Na nás zbývají necelé tři miliony v závislosti na výši penále, které každým dnem roste odhadem o 3000 korun,“ uvedl Krušina.