Na to, že alespoň jednou ročně vyplaví velká voda hřiště a někdy i částečně kabiny, si Strunkovičtí již pomalu zvykli. Že by však pomoc přišla i odjinud než z místa samého, však nebývá obvyklé. I letos červencová velká voda poničila místní hřiště a finance, které by se oddílu hodily jinde, musely opět do zprovoznění hrací plochy. Trable strunkovického fotbalu se dostaly i do celostátního televizního vysílání a funkcionáři Blaníku poznali, že jejich osud není všem lhostejný.

Až z dalekých Doudleb nad Orlicí se ozval předseda fotbalového oddílu TJ Velešov Miroslav Hoffman s tím, že by chtěl oddíl Strunkovickým alespoň nějakou formou pomoci. „S předsedou doudlebského fotbalu jsme dlouhou dobu komunikovali a domluvili se na tom, že nejlepší formou podpory bude nějaký věcný dar, který by připomínal podporu od tohoto klubu. Nakonec jsme se domluvili na tom, že naši dorostenci dostanou od Doudlebských zbrusu nové fotbalové oblečení od dresů přes trenky až po stulpny,“ doplnil k velmi milému fotbalovému počinu oddílu z východu Čech předseda strunkovických fotbalistů Miroslav Mottl.

A vše se stalo skutečností právě nyní v sobotu, kdy před mistrovským utkáním mužů s Vimperkem vyběhli na hřiště místní dorostenci a představili místním fanouškům v čele se starostou K. Matějkou své nové vybavení.