Co Černá hora?

Architekt by měl poradit, kudy případně odklonit plánované sjezdovky z vrcholu nedalekého Libína, nebo zda se nechá pro areál využít sousední Černá hora. „I ta je pro nás atraktivní a rozhodnutí, jak dál s plánovaným areálem, určitě padne letos,“ upřesnil prachatický starosta Jan Bauer. Zastupitelé na konci loňského roku totiž rozhodnutí odložili a teď by měli říci, zda přijde na řadu zcela nová varianta, nebo se podrobně začne připravovat jedna z těch předem naplánovaných. Jednou z nich je sjezdovka z druhé strany Libína k serpentinám. „Než se ale pustíme do případné realizace, chceme vědět, zda není další a vhodnější místo, a to jak z hlediska délky, peněz a v neposlední řadě i zásahu do přírody,“ doplnil včera pro Deník místostarosta Martin Malý.

Vedení města si je totiž vědomo možných komplikací při případném křížení vozovky a trasy sjezdovky.

Velká zatím ne

Jednání o velké sjezdovce z Libína na Libínské Sedlo je zatím u ledu. Radnice totiž nabídla všem majitelům pozemků, po kterých by měla vést, částku osmdesát korun za metr čtvereční. Dvě rodiny ale na výkup nepřistoupily. „Nevylučuji, že se k jednání můžeme vrátit ve chvíli, kdy si to ti lidé rozmyslí,“ uvažuje starosta Bauer s tím, že cenu za výkup pozemků radnice zvyšovat nechce.

Podpora sdružení

V současné době proto radnice podporuje Občanské sdružení TJ Libín 1096, které své aktivity směřuje na malý areál na Libínském Sedle. „Po jejich zásahu by mohl vzniknout zajímavý areál, jež v současnosti navštěvují především rodiny s malými dětmi, a to nejen z Prachatic,“ vysvětluje. Pozemky malého areálu jsou ve vlastnictví města a Lesů ČR a zástupci sdružení s nimi jednají. „Libín 1096 má zájem zprovoznit zatím nefunkční vlek pro dospělé a rozšířit ten pro děti z obou stran,“ doplnil Bauer s tím, že sdružení shání peníze. Pomoci by mělo i sedm set tisíc korun, které nedávno přiklepl rozpočtový výbor sněmovny a poslouží na nákup sněžného děla.