„Podle mého názoru se vždycky najdou tací, kteří budou státní maturitu zpochybňovat. Budou to ale především ti, kteří nejsou schopni své žáky na testy připravit. Na naší škole se všechno povedlo možná ještě lépe, než jsme očekávali, a já si opravdu nemohu generálku vynachválit,“ hodnotil zkušební test státní maturity ředitel Střední pedagogické školy v Prachaticích Antonín Krejsa.

Podle něj již mají na pedagogické škole téměř všechny výsledky testů v digitální podobě, v současné době se opravují písemné práce. Výsledky by měly být k centrálnímu hodnocení odevzdány do 21. října, a po porovnání s ostatními školami budou výsledky známy 3. listopadu.

„Dobře funguje i komunikace s Cermatem, a kladně hodnotili zkoušky i žáci naší školy. Připravovali se zodpovědně, některá děvčata možná až příliš, takže mohla hrát svou roli i tréma, to ale k takové zkoušce patří,“ uzavřel Krejsa s tím, že největší potíže prý žákyním dělaly poslechy při testu z angličtiny.

Také na prachatickém gymnáziu se test odehrál bez komplikací. „Jediná komplikace byla, že jsme maturitu realizovali za provozu, takže tím trpěly další činnosti. Jinak je obtížné se k testu vyjádřit teď, kdy ještě neznáme výsledky a jejich korelaci se studijními výsledky žáků. Až je budeme znát, samozřejmě se vše bude analyzovat i po obsahové stránce, a to jak u nás, tak i na Cermatu,“ řekl ředitel Alexandr Zikmund.