V Mateřské škole 1. máje se jedná pro druhou a třetí třídu o navýšení na 28 dětí. Podle vyhlášky je stanovený počet dětí ve třídě 24. Proto se navýšením zabývala rada města,“ vysvětlil vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu vimperské radnice Miloš Beneš.

Mateřská škola v Klostermannově ulici dostala výjimku na 28 dětí hned ve třech třídách, a to první, třetí a čtvrté třídě. Pracoviště v Mírové ulici pak má výjimku pro druhou třídu.

Výjimky jsou ve všech případech platné od začátku letošního září až do konce srpna příštího roku.

„Mateřská škola v ulici 1. máje je stabilně plně obsazená, je ve městě, a tak je o ni ze strany rodičů zájem. Výjimku zde radní povolují každý rok,“ uvedl Miloš Beneš.

V mateřince v Klostermannově ulici je sice rezerva do naplnění kapacity zhruba čtyři až pět míst, ale radní nechtějí čekat, zda v září neprojeví zájem ještě další rodiče. Projednávání udělení výjimky by se tím protáhlo a rodiče dětí by pak museli čekat na rozhodnutí radních. „Konečné počty dětí budeme samozřejmě znát až v září, kdy bude jasné, kolik dětí nakonec nastoupí. Zda bude dětí přibývat i nadále, nebo je to jen otázka letošního roku, to zatím nelze říci,“ dodal Miloš Beneš.

Podmínkou udělení výjimky je, že nebude zhoršená kvalita vzdělávací činnosti a mateřinky budou splňovat i další podmínky, například bezpečnosti a ochrany zdraví.