Malá obec u Netolic zažila o víknedu velkolepé oslavy. Místní hasiči slavili sto jedenáct let od svého založení. Navíc se místní obyvatelé sešli s rodáky a hasiči uspořádali soutěžní trojboj.
Starostka Martina Hejná pak spolu s dalšími čtyřmi parašutisty skočila z letadla, aby se snesla na pole u rybníka Jordán, kde se oslavy konaly.
Sobotní počasí vyšlo krásně, a tak se odpoledne v Podeřištích na návsi u kapličky sešlo několik set návštěvníků. Ty nejprve uvítala starostka Martina Hejná a poté starosta hasičů Václav Fišer. Na setkání přijali pozvání také senátoři Tomáš Jirsa, který přivezl hasičům sud piva, a Josef Kalbáč, který měl pro vítězné hasičské družstvo připravený pohár. „Jsem šťastný, když vidím, jak český venkov žije a jak pěkné akce umí uspořádat na malých obcích,“ řekl senátor Josef Kalbáč.
Po průvodu začal u rybníka Jordán hasičský trojboj. Celkem osm družstev se utkalo ve stříkání na terč z historické ruční stříkačky, druhou disciplínou bylo přetahování lanem a třetí byl běh s raftem a poté přeplavání rybníku.
„Na prvním místě se nakonec umístilo družstvo z Malovic, druzí byli Olšovičtí a na třetím místě skončil Mahouš,“ informoval Ota Plojhar, který soutěžil za domácí Podeřiště. Podeřiští se nakonec umístili na čtvrtém místě. „Stačilo však jen málo a mohli jsme být i první. Soutěž byla hodně vyrovnaná,“ doplnil. Podle všech však nebylo důležité vyhrát a pohodová atmosféra tomu i napovídala.
Po čtvrté odpolední se dostalo na dlouho očekávaný seskok parašutistů. Ten se povedl a všichni vcelku pohodlně usedli na zem. Jen starostka si s úsměvem postěžovala, že si ten zadek umazat musela. „Jsem v Podeřištích teprve dva roky, takže jsem taková naplavenina z města. Tam už bych se však nevrátila, venkovský život jsem si zamilovala,“ řekla Martina Hejná. Ta je zároveň, jak doplnil senátor Tomáš Jirsa, jedinou starostkou parašutistkou v České republice. Celé slavnosti zakončili Podeřišští v místní restauraci pořádnou veselicí s kapelou Doubravanka.