Sama Kateřina Neumannová byla velice spokojena s vysokou účastí mladých závodníků i s kvalitou závodů samotných.

Pro všechny

Soutěžilo se v kategoriích od nejmenšího lyžařského potěru až po dospělé a na tratích se představilo hodně přes stovku závodníků. Výjimečnost závodů tohoto seriálu spočívá i v tom, že se hodnotí kategorie mládeže po ročnících, jinak se v ostatních soutěžích potkávají dva ročníky v jedné kategorii.

Postupová soutěž

„Tento seriál má na programu již pátý ročník a takovým mottem regionálních kol, která tvoří závody Asociace školních sportovních klubů, je získání dalších zájemců o lyžování a případně vytypování možných talentů,“ říká Petr Steinbach ze Ski klubu Šumava Vimperk, který byl pořadatelem závodu, a dodává: „Na Vodníku právě probíhá oblastní finále a vždy tři nejlepší závodníci ve vyhlašovaných ročnících žactva postupují přímo do republikového finále. To se uskuteční v polovině března na Zadově. Oblastní kola by se měla konat ve všech krajích, prakticky je možné i to, že například závodník, který se do celostátního finále nekvalifikoval z našeho závodu, se o to může pokusit z některého jiného oblastního finále. Jednotlivé závody nejsou uzavřené jen pro danou oblast.“

Dobrý projekt

To, že mohou děti závodit po jednotlivých ročnících, kvitují vesměs i jejich trenéři. „Je to výborné především pro ten mladší ročník v dané kategorii, který je jinak v soutěžích trochu handicapovaný. Závodníci se ve svém ročníku pak prosazují úplně jinak, mají větší šanci si vybojovat nějakou medaili a je to pro ně určitě daleko větší motivace,“ říká ze své zkušenosti bývalá československá reprezentantka v klasickém lyžování a dlouholetá trenérka mládeže Alena Ryplová, kterou fanoušci lyžování znají jako Alenu Pavlovou. „Každý projekt, který se pro lyžování a především to v mládežnických kategoriích připraví, má strašně velký význam. Katka Neumannová je navíc pro všechny děti tady ze Šumavy velkým vzorem a je třeba jí poděkovat, že tento projekt svou osobou zastřešila. Je dobře, že je tady na Vodníku, závody sleduje a děti se s ní mohou osobně setkat,“ doplnila Alena Ryplová ke včerejším závodům.

Kateřina Neumannová nakonec předala medailistům ocenění a poděkovala jim za výborné výkony a dramatické souboje v bílé stopě a popřála úspěch ve finále.