„Nedomluvili jsme se,“ zkonstatoval nedávno prachatický starosta Jan Bauer, když došlo na téma lyžařský areál Libín, a s úsměvem dodal: „Už nejsme schopni udělat víc. Chtěli jsme z lidí udělat milionáře, někteří chtějí být multimilionáři a na to náš rozpočet nemá a jiní nechtějí prodat vůbec.“ Radnice totiž za louky či pole, s jejichž využitím nepočítá ani územní plán, nabízela jejich majitelům osmdesát korun za metr čtvereční.
Jinudy ne!
Zastupitelé města vzali jednání radnice a majitelů pozemků, kteří všichni písemně odpověděli městu svá stanoviska, pouze na vědomí. I přesto se ale napříč politickým spektrem ještě dotazovali, zda by nebylo možné jiné řešení, tedy případné odklonění trasy po pozemcích města. „Projektant nám nic takového nedoporučuje,“ upřesnil Bauer.
Dvě možnosti
V záloze ale zůstávají další dvě varianty. Zakousnout se do přípravy trasy z Libínského Sedla k Fefrovskému potoku. V tomto případě je ale pouze trasa vytyčená a neexistuje projektová dokumentace, musí se tedy začít od nuly.
Anebo spojit síly s občanským sdružením Libín 1096. „Na Libínském Sedle, kde v současné době funguje dětský vlek, bychom mohli vybudovat malý areál,“ přiznal možnosti prachatický starosta Jan Bauer.
Bude na dělo?
Debaty o tom, zda se rozšíří dětský vlek na Libínském Sedle, jsou zatím v plenkách. „Zatím čekáme, zda získáme dotaci na sněhové dělo, ta by mohla přijít ze státního rozpočtu,“ potvrdila Jitka Soukupová z občanského sdružení Libín 1096. Právě dělo by pomohlo provozovat sjezdovku pro děti kvalitněji. Navíc v současné době se jedná o výměně kotvového vleku v těsné blízkosti toho dětského a už před několika týdny přibylo v těsné blízkosti vleku dalších osm parkovacích míst.
„Samozřejmě hledáme další dotační tituly z Evropské unie, které by mohly zajistit provoz a další rozšíření areálu,“ uzavřela Soukupová.