Občanské sdružení ale zaštiťuje i několik klubů. Jedním z nich je klub lukostřelců. A jak na začátek prozradil člen a zároveň místopředseda občanského sdružení Petr Šmíd, šest členů klubu, ke kterým se sem tam přidávají i další lukostřelci, mají dnes i svou střelnici. „Trvalým místem se pro naše tréninky stala střelnice v Chelčicích. Místo je zabezpečené, a tak se nestane, že by šípy letěly tam, kam nemají,“ ujistil Petr Šmíd s tím, že členové střílí nejenom pro zábavu, ale se svými lukostřeleckými dovednostmi se prezentují i na nejrůznějších turnajích.

Z nich si přivezli i několik ocenění. „Máme tak dostatek zkušeností, které bychom rádi předali dál. A protože se většina těchto turnajů koná mimo jižní Čechy, rozhodli jsme založit takovou vlastní lukostřeleckou ligu. Úplně první kolo turnaje se bude konat již tento měsíc, a to na Hrádečku u Netolic,“ prozradil lukostřelec, který upřesnil, že do turnaje se může přihlásit kdokoli.

Akci vedle občanského sdružení zaštiťuje i Dům dětí v Netolicích a v Písku. „Na těchto pracovištích již střelecké kroužky fungují několik let. Turnaj se stane takovou tečkou za celým školním rokem. Rozhodně se ale nebude jednat o jedinou akci. Chtěli bychom vytvořit místo, kde se budou scházet lidé, kteří si lukostřelbu oblíbili. I do budoucna bychom tak s těmito akcemi chtěli pokračovat,“ vyprávěl Petr Šmíd.

Dále uvedl, že lukostřelci mají možnost trénovat na třech typech luků. A to na sportovním, tradičním a primitivním. „My jsme se vydali cestou sportovního luku. Je podobný tradičnímu hlavně tím, že nemá žádné zaměřovače, stabilizátory ani další technické doplňky. Zároveň je ale díky použitým materiálům spolehlivý,“ popsal člen klubu s tím, že šípy, které při střelbě lukostřelci používají, jsou vesměs také všechny kupované.

„Lukostřelba je pro nás koníčkem, který nás hodně spojil. Kromě toho, že nás žene společný zájem, je to také něco, díky čemu můžeme sdílet společné zážitky. Ty si mnohdy při turnajích, ale i při dalších akcích pro veřejnost užíváme i v dobových kostýmech. V tomto duchu se dokonce uskutečnila i má svatba. Na jednom z táborů byla takovým vyvrcholením. Já jsem byl v kostýmu za Robina, má manželka za Marianu. V dobových kostýmech byli ale i ostatní svatebčané. Už neoficiálně, ale ve stejném duchu, jsme uspořádali svatbu ještě jednou, a to na dalším táboře,“ s úsměvem vyprávěl Petr Šmíd, který závěrem doplnil, že Robina malí návštěvníci potkají i při oslavě Dne dětí ve Strunkovicích nad Blanicích, a to pátého června.