„Podstatou je konfigurace terénu, kdy nám voda stéká do jednoho místa a odtud postupně po kaskádě na atletickou dráhu, kterou by to mohlo poškodit a tomu samozřejmě musíme zabránit,“ informoval včera ředitel Sportovního zařízení Prachatice Jaroslav Černý.

S opravami se začne až na jaře příštího roku, protože v současné době k tomu již není vhodné počasí. „Měli jsme několik porad a dohodli jsem se, že nejlepší bude vytvořit v místě, kde se drží voda, podhrabem kanalizaci, která by vedla pod in–line hřištěm k ubytovně, kde by se napojila na normální kanalizaci,“ doplnil Jaroslav Černý.

Jakou investici si tato rekonstrukce vyžádá, zatím není jisté. „Musíme počkat až na jaře sleze sníh a poté připravíme rozpočet a do akce se pustíme, protože to zkrátka udělat musíme,“ dodal na závěr ředitel Sportovního zařízení Prachatice.

Příští rok tak již odpadnou problémy s tím, že by voda nanesla na atletickou dráhu také hlínu a tím ji znečistila či poškodila. O jízdu ve skateparku samozřejmě nikdo nepřijde.