Záměr prodat objekt v těsném sousedství vstupní brány do městského stadionu „odmávli“ prachatičtí zastupitelé.
Podle záměru Josefa Veselého, který radnici žádá o prodej objektu, by měla být budova srovnána se zemí a na jejím místě by měla být postavena ubytovna hotelového typu. „S objektem se stejně do budoucna nepočítalo, neboť je ve špatném stavu a už minulosti byl určen ke zničení,“ vzpomněl Bauer záměry města z minulých let.
V budově bývalé ubytovny a v současné době kancelářských prostor sídlí tři organizace a některé sportovní kluby. „S těmi jsme o prodeji předběžně mluvili a ve smlouvách mají tří měsíční výpovědní dobu,“ vysvětlil zastupitelům starosta Jan Bauer s tím, že vybudovat v místě novou ubytovnu se zdá radním jako dobrý nápad. „Ubytovací kapacity pro sportovce nám opravdu chybí, nic honosného, ale prostory odpovídající současným standardům potřebujeme,“ zkonstatoval ředitel Sportovního zařízení města Jaroslav Černý.
Minimální cena, za kterou město objekt hodlá prodat, je milion tři sta tisíc korun. „Jde o cenu ze znaleckého posudku,“ řekl Bauer. Vyhlášení záměru prodat a následně i kupní smlouva bude podle jeho slov mít jasné zadávací podmínky. „Počítáme s daty o zahájení i ukončení investice, stejně jako se smluvní pokutou při případné nerealizaci podnikatelského záměru,“ upřesnil.
„A nebudeme tam mít problém s parkovacími místy,“ dotázala se ještě před hlasováním zastupitelka Jana Krejsová. Dozvěděla se, že město rozhodně nepočítá s rozšiřováním parkovacích míst v této lokalitě, neboť přilehlé parkoviště u stadionu je jednou z největších parkovacích ploch ve městě. „Proto by tam s parkováním neměl být problém,“ konstatoval starosta Jan Bauer.
Do výběrového řízení se rozhodně přihlásí Josef Veselý. Právě on totiž doručil na město žádost o prodej, na jejímž základě zastupitelé odsouhlasili záměr prodeje. Ten Deníku včera svůj zájem o budovu potvrdil. „Pokud to klapne, chtěl bych v místě stávajícího okálu v horizontu dvou let postavit sporthotel,“ upřesnil Veselý s tím, že svůj podnikatelský záměr zatím nechá pod pokličkou, tedy alespoň do konečného rozhodnutí zastupitelstva o samotném prodeji objektu.
Všemi deseti by ubytovnu v areálu městského sportoviště bral jeho ředitel Černý. „Soustředění různých klubů z Čech se u nás odehrávají, ale kluby velice těžko shánějí pro své sportovce ubytování. Ubytovna by byla logickým vyústěním všeho, co naše sportovní zařízení nabízí. Kromě výřivky je ve městě snad vše,“ tvrdí Jaroslav Černý a jmenuje například soustředění judistů, atletů, fotbalistů nebo stolních tenistů.
Likvidace stávajícího okálu je podle Černého v budoucnu stejně nevyhnutelná.
„Stavu budovy pomohlo jen to, že tam v současné době máme solidní nájemníky a objekt vlastně neslouží účelu, ke kterému byl kdysi postaven. Pokud by tam ubytovna zůstala, už dávno by bylo nemožné budovu užívat,“ tvrdí ředitel sprotovního zařízení, které objekt spravuje.